Ile Adwokat bierze za upadłość konsumencką w 2024 roku

Ile Adwokat bierze za upadłość konsumencką w 2024 roku

Ile Adwokat bierze za upadłość konsumencką, jakie to kwoty i czego dotyczą? Upadłość konsumencka to dla wielu osób jedyny sposób na wyjście z zadłużenia i powrót na stabilną ścieżkę finansową. Jednym z kluczowych kroków w tym procesie jest skorzystanie z pomocy pełnomocnika profesjonalnego, który będzie reprezentował dłużnika w sądzie i pomógł w przejściu przez cały proces i pomoże ogłosić upadłość. W tym artykule przedstawimy informacje na temat tego, ile adwokat bierze za upadłość konsumencką w Polsce.

Koszty związane z upadłością konsumencką w 2024 roku

Ile Adwokat bierze za upadłość konsumencką, co musisz wiedzieć? Przed omówieniem wynagrodzenia adwokata, czy Radcy Prawnego, warto zaznaczyć, że złożenie wniosku o upadłość konsumencką wiąże się z pewnymi kosztami. Wierzyciele pobierają opłaty związane z postępowaniem egzekucyjnym, a także z kosztami sądowymi i administracyjnymi. Ponadto, dłużnik będzie musiał pokryć koszty związane z przygotowaniem i złożeniem wniosku o upadłość, takie jak opłata skarbowa i koszty adwokata lub radcy prawnego.

Wynagrodzenie Adwokata lub Radcy Prawnego za upadłość konsumencką (Ile adwokat bierze za upadłość konsumencką)

Pojawia się zatem uzasadnione pytanie, ile Adwokat lub Radca bierze wynagrodzenia za upadłość konsumencką w ramach postępowania upadłościowego. Wysokość wynagrodzenia zależy od wielu czynników, takich jak skomplikowanie sprawy, czas, jaki będzie musiał poświęcić na jej rozpatrzenie, a także od stopnia zaangażowania dłużnika w proces.

Ile Adwokat bierze za upadłość konsumencką, istotne fakty. W Polsce nie ma ustalonego jednolitego wynagrodzenia adwokata za upadłość konsumencką, ale zwykle kształtuje się w przedziale od 2 500 zł do 16 000 zł w 2024 roku. Wysokość wynagrodzenia ustala adwokat indywidualnie, po analizie sytuacji dłużnika i uzgodnieniu z nim szczegółów zlecenia oszacowania nakładu pracy oraz czasu trwania postępowania. Adwokat może pobierać wynagrodzenie jednorazowe lub stałą stawkę godzinową.

Ile Adwokat bierze za upadłość konsumencką, od czego zależy cena? Warto zaznaczyć, że dłużnik nie musi płacić całej sumy wynagrodzenia adwokata od razu. Koszty te Sąd rozkłada na raty, co pomaga zminimalizować koszty związane z procesem upadłościowym. Nie tylko Adwokat, czy Radca to koszty upadłości. Ile żalem kosztuje upadłość konsumencka? Do kosztów postępowania należy doliczyć koszt wynagrodzenia syndyka, oraz koszty sądowe. W przypadku braku możliwości zarobkowych upadłego dłużnika, koszty te pokrywa skarb państwa. Ponadto przypominamy o opłacie od wniosku o ogłoszenie upadłości w kwocie 30 zł. Jest to opłata sądowa na konto właściwego Sądu zgodnie z miejscem mieszkania dłużnika u którego stwierdzono niewypłacalność.

Na ten moment w np. mieście Warszawa upadłość konsumencka trwa od 8 do 24 miesięcy.

Podsumowanie

Ile Adwokat bierze za upadłość konsumencką, podsumowanie. Koszt Prawnika, pomoc Adwokata, uzależniona jest od czynności podjętych w postępowaniu, trudnej sytuacji dłużnika oraz sprzedaży majątku. Dlatego też koszty Kancelarii związane z ogłoszeniem upadłości, w tym koszty syndyka mogą być równe w każdym przypadku. W przypadku braku możliwości zarobkowych i nieumyślnym doprowadzeniu do niewypłacalności Sąd umarza długi oraz umożliwia zwolnienie od kosztów upadłości. W przypadku bardzo złej sytuacji finansowej Sąd bierze pod uwagę okoliczność dla kosztów postępowania związane z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej pokryje skarb państwa.

Wniosek o upadłość konsumencką jest skomplikowanym procesem, który wymaga wsparcia ze strony doświadczonego prawnika. Nasza Kancelaria specjalizuje się w procesach upadłości konsumenckiej oraz restrukturyzacji. Pomagamy w tym zakresie klientom z całej Polski. Nasze usługi oparte są na wieloletnim doświadczeniu oraz stałym podnoszeniu naszych kompetencji w zakresie prawa gospodarczego, podatkowego oraz naprawczego. Dzięki temu wśród naszych klientów jesteśmy jedną z najwyżej ocenianych kancelarii upadłościowych w Polsce. Profesjonalnie Prawnik przygotuje wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, przygotujemy niezbędne dokumenty wymagane przez Sąd i Syndyka przez cały okres postępowania upadłościowego.

Nasza Kancelaria Prawna oferuje pomoc przy wyjściu z długów, pomagamy oddłużyć konsumentów nie posiadających żadnego majątku. Koszty upadłości w tym pomoc prawnika rozłożymy na wygodne miesięczne raty. Obsługujemy osoby fizyczne oraz działalności gospodarcze i osoby prawne. Konsultacje na temat upadłości konsumenckiej prowadzimy w największych miastach Polski min: Białystok, Gdańsk, Warszawa, Łódź, Lublin, Wrocław, Poznań oraz Katowice. Największym powodzeniem na ten moment cieszy się Warszawa, w związku z czym prosimy o wcześniejsze rezerwacje spotkań.

Podsumowując, koszt obsługi procesu upadłości konsumenckiej przez Adwokata lub Radcę Prawnego uzależniony jest od wielu czynników, a przede wszystkim skomplikowania sprawy i czasu poświęconego na jej prowadzenie. Niebagatelny wpływ mają również wszelkie czynności cywilnoprawne, dotyczące majątku upadłego, a tym samym masy upadłości, które to upadły wykonywał w okresie pięciu lat przed dniem złożenia wniosku o upadłość konsumencką w Sądzie. Mamy tu na myśli bezskuteczność czynności cywilnoprawnych z artykułu 127 prawa upadłościowego ( LEX) , oraz Skargę Pauliańską – Actio Pauliana z artykułu 527 Kodeksu Cywilnego. Kolejnym aspektem jest majątek upadłego o wartości przekraczającej ( szczególnie ten znacznej wartości 10 000 zł) i sprzedaż jest (likwidację) w trakcie procesu przez Syndyka.

Sprawdź koszt upadłości konsumenckiej w naszym Cenniku!

Czytaj najnowszy wpis na blogu : Upadłość Konsumencka 2024

Zamów bezpłatną konsultację

Porozmawiaj z prawdopodobnie najlepszym Ekspertem od Upadłości Konsumenckiej i Restrukturyzacji w Polsce

Odbierz 5%

Rabatu na upadłość lub restrukturyzacje !