Ile trwa upadłość konsumencka bez majątku Kancelaria

Upadłość konsumencka bez majątku jest procesem, który trwa zwykle od 6 do 24 miesięcy. Długość postępowania zależy od wielu czynników, takich jak liczba wierzycieli, skomplikowanie sprawy, terminy i kroki proceduralne, a także od zaangażowania dłużnika w proces. 

 

Dzięki naszej pomocy będzie mógł ogłosić upadłość, a brak majątku nie stanowi dla naszej Kancelarii problemu. Przygotujemy wniosek o ogłoszenie upadłości, a upadły konsument rozpocznie w ten sposób postępowanie upadłościowe. Pozwoli to na wyjście z zadłużenia w momencie baku możliwości realizacji zaciągniętych zobowiązań.


Złożenie wniosku o upadłość. jest możliwe nawet jeśli konsument nie posiada żadnego majątku. W momencie kiedy upadły posiada majątek, następuje jego likwidacja. Wniosek o upadłość konsumencką posiad odpowiednie rubryki w których to wpisujemy majątek upadłego. We wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej podajmy również wszelkie czynności cywilnoprawne wykonywane przez upadłego w ciągu ostatniego roku. Dług i jego umorzenie zależy od niewypłacalności, co będzie przedmiotem oceny sądowej podczas analizy sporządzonego wniosku np. przez Radcę Prawnego, czy Adwokata.


Syndyk zobowiązany jest spieniężyć majątek upadłego i uwzględnić w planie spłaty wierzycieli koszty postępowania upadłościowego. Ustalenie planu spłaty wierzycieli jest ostatnim etapem w postępowaniu syndyka. Majątek dłużnika ma bowiem niebagatelny wpływ na wysokość planu spłaty wierzycieli.
W przypadku upadłości konsumenckiej bez majątku, trwa ona zwykle krócej niż w przypadku, gdy dłużnik ma majątek do zlikwidowania. Wynika to z faktu, że postępowanie egzekucyjne nie jest konieczne, a sytuacja majątkowa dłużnika jest łatwiejsza do oceny. W takiej sytuacji, syndyk zwykle ma mniej pracy i sprawy można załatwić szybciej. 

 

Na ten moment w mieście Warszawa upadłość konsumencka trwa od 8 do 24 miesięcy.


Warto jednak zaznaczyć, że czas trwania upadłości konsumenckiej bez majątku może się różnić w zależności od indywidualnej sytuacji dłużnika oraz od obciążenia sądów. Dlatego, warto konsultować się z prawnikiem lub doradcą finansowym, aby uzyskać dokładne informacje na temat czasu trwania postępowania w konkretnym przypadku.


Aby poznać więcej szczegółów zapraszamy do zapoznania się z tematami naszego bloga, oraz zapraszamy do kontaktu telefonicznego, lub poprzez formularz kontaktowy. Największym powodzeniem na ten moment cieszy się Warszawa, w związku z czym prosimy o wcześniejsze rezerwacje spotkań.
Dzięki kontaktowi z Nami z łatwością dowiesz się ile trwa upadłość konsumencka bez majątku.


 

Zamów bezpłatną konsultację

Porozmawiaj z prawdopodobnie najlepszym Ekspertem od Upadłości Konsumenckiej i Restrukturyzacji w Polsce

upadłość konsumencka Adwokat warszawa

Odbierz 5%

Rabatu na upadłość lub restrukturyzacje !

upadłość konsumencka Adwokat